IBIŠKY venkovní a jiné rostliny

KOPŘIVĚNKA psí

 

Milujete zvířata, ale přesto vám někdy kočky otravují život?

Slyšeli jste o odpuzovači koček/psů?

 

Mezi rady jak zamezit pohybu domácích mazlíčků na místech, kde je nechceme, je pravděpodobně nejúčinnější - využívání aromatických rostlin.

 

dobře zakořeněné sazenice nabízíme za 40Kč, květináč do 10cm

cena 35Kč při objednání 6ks a více

mladé sazenice kolem 10 cm, v sezoně i větší.

 


Kopřivěnka psí - Coleus canina, syn. Plectranthus caninus

 

Tyto rostliny udržují psy a kočky od míst, kde je nechceme na zahradě, nebo např. kde si rádi hrají děti – pískoviště, dětská hřiště…


Popis:doroste 60 cm, k podzimu kvete modrými květy celou sezonu vydává zápach, který je urážlivý pro kočky a psy, a zatím dost slabý, aby byla přijatelná pro člověka. Patří mezi hluchavkovité rostliny, které produkují silice, jež svůj odpudivý účinek na zvířata rozvinou do 14 dnů po vysazení.


Množství: aby pro psy/kočky nepříjemná vůně dosáhla náležité intenzity, vysazujeme rostliny ve větší skupině, alespoň 3ks na 1m²

 

Pěstování:

-substrát pro pokoj. rostliny, nebo

-venku v běžné zahradní zemině.

přes zimu jako pokojová rostlina, buď celoročně, nebo od jara do podzimu vysadit ven na požadovaná místa přímo do zeminy, nebo i do květináčů, ve kterých je ale problém nezapomenout zalévat, aby vám nevyschly.

 

Nároky:naprosto nenáročná hluchavkovitá rostlina

 

Rada:

-není mrazuvzdorná,

-za větrného počasí má vůně rostlin v jejich těsné blízkosti po větru vyšší intenzitu,

-výsledek nelze zaručit pro všechna zvířata úplně stejně, jak víme..., mají své osobnosti, a pochopitelně nereagují stejně.